Coordonator Evenimente

Job
Name
Name
First
Last

Maximum file size: 516MB

Candidat ideal:

  1. Experiență de minimum 2 ani în domeniu

  2. Familiarizat cu platforme digitale: Google Drive, Microsoft Office-Excel, Asana sau alte platforme de Project Management

  3. Capacitate de a planifica, organiza și monitoriza resursele în vederea atingerii obiectivelor stabilite

  4. Capacitate de a lucra sub presiune și de a se adapta la situațiile apărute

  5. Atitudine proactivă în relațiile de muncă, orientată spre calitate și detalii

  6. Abilități bune de management și relaționare

  7. Coordonarea membrilor echipei în vederea îndeplinrii sarcinilor trasate

  8. Posesor permis de conducere categoria B

  9. Disponibilitate la program flexibil

Descrierea postului:

  1. Coordonarea echipei de organizare evenimente: împărțirea sarcinilor oferind un termen de realizare bine definit și care poate fi urmărit

  2. Colaborarea cu responsabilii de comunicare, marketing și vânzare, pe toată perioada de organizare (pre-eveniment, în timpul evenimentului, post-eveniment)

  3. Colaborarea cu furnizorii: stabilirea și respectarea termenelor de livrare astfel încât evenimentul să nu fie afectat

  4. Organizarea, coordonarea și asigurarea controlului activităților întreprinse la momentul desfășurării evenimentului, având drept scop realizarea obiectivelor propuse: verificare/supervizare parte tehnică, parte de distribuție a materialelor logistice (graduation box, robe), verificare amplasare materiale logistice (photo corner, water corner), amenajare scenă, amenajare spații auxiliare

  5. Urmărirea comenzilor de lucru pe toată durata procesului de execuție

  6. Adaptarea la situațiile neprevăzute ivite: luarea deciziilor care să asigure buna desfășurare a evenimentului